Najbliższe szkolenie


Szkolenia otwarte:

2012-02-23 Menedżer coachem

Partnerskie negocjacje zakupowe

Jak osiągnąć cel negocjacji i wzmocnić relacje z dostawcą?

 

Dla większości negocjacje to próba sił. Wygrywa silniejszy, z tym że zawsze powinien kupiec... Ale czy nawet najlepsze ceny to jedyny parametr wygranej? Czy zmuszenie do finansowania naszego biznesu przez dostawcę może być podstawą długotrwałej współpracy?

Negocjacje zakupowe prawie nigdy nie są grą o sumie zerowej. Niezależnie od naszej, jako kupujących, pozycji, zakupy to niejednorazowa transakcja. Wynegocjowane rozwiązania mają konsekwencje przez kolejne miesiące i lata dostaw. Utracone na tym etapie zaufanie i wiarygodność wobec dostawcy może być nie do odrobienia. Dziś, chyba nikt z kupców nie wierzy, że można na negocjacje patrzeć jak na pojedynczą transakcję. I nie chodzi wcale o wizerunek ... w relacjach z dostawcami coraz bardziej liczy się zaufanie i wiarygodność dla robienia razem interesów. Ich utrata może kosztować o wiele więcej niż zyski z jakiejkolwiek pojedynczej negocjacji.

Lata powszechnego stosowania negatywnych praktyk odcisnęły wyraźne piętno. Kupcy i dostawcy z zaskoczeniem przyjmują informację, że można negocjować inaczej. Że w konstruktywnym dialogu można odnaleźć obszar obopólnych korzyści i że to się bardziej opłaca! 

Często pojawia się reakcja: „Koncepcja piękna, ale w praktyce nie zadziała” Rzeczywiście, dopóki żywimy takie przekonanie – nie zadziała.

Kiedy jednak zmienimy nastawienie i rozwiniemy umiejętności...  Każdy potrzebuje się sam przekonać. Ty także?

Jeśli kompromisy oznaczające akceptację strat Cię nie zadowalają...
Jeśli wygrana kosztem dostawcy boleśnie i zaskakująco odbiła się na ponoszonych przez Twoją firmę kosztach...
lub jeśli jedynie dopuszczasz taką możliwość w przyszłości, zgłoś swój udział w szkoleniu Partnerskie negocjacje zakupowe!


Dzięki szkoleniu:

  • Negocjując, będziesz mógł osiągać więcej niż do tej pory, poprzez: wykorzystanie odpowiedniej procedury przygotowania, pytania umożliwiające sterowanie przebiegiem rozmowy, pozwalające odkryć interesy partnera i znajdować korzystne dla obu stron rozwiązania,
  • Zyskasz elastyczność w rozmowach i zostaniesz zainspirowany do zmiany nieefektywnych nawyków w negocjacjach,
  • Rozwiniesz swój indywidualny styl negocjatora, oparty o Twoje mocne strony.
  • Zredukujesz koszty związane z renegocjacjami czy koniecznością zmiany dostawców, dzięki prowadzeniu bardziej konstruktywnych negocjacji,
  • Zwiększysz stabilności współpracy poprzez szybsze rozwiązywanie bieżących problemów w relacjach z dostawcami, a także posiadanie większej wiarygodności przy długoterminowej współpracy opartej o satysfakcjonującą realizacje interesów obu stron,
  • Wzmocnisz wizerunek firmy w oczach partnerów biznesowych dzięki odpowiedzialnej postawie negocjatorów,
  • Znajdziesz innowacyjne rozwiązania dotyczące współpracy, które lepiej od dotychczasowych realizują cele firmy, dzięki nowemu sposobowi prowadzenia negocjacji.
Brzmi interesująco?

Czas trwania: 2 dni

Miejsce realizacji: Kraków, Hotel Kazimierz

Koszt udziału: 1270 zł netto/osoba,  Sprawdź specjalną ofertę cenową dla mikro i małych przedsiębiorstw


Sprawdź opinie o szkoleniu z negocjacji

Szkolenie było realizowane dla pracowników działów zakupów:

 

TRW STEERING SYSTEMS POLAND Sp. z o.o.

Armatura Kraków

Szkolenie prowadzą trenerzy:

Terminy:

Pro Optima - szkolenia, doradztwo, coaching
Pro Optima Sp. z o.o.

ul. Grzegórzecka 10B/205

31-530 Kraków

tel. +4812 397 79 51
fax. +48 12 378 35 52